klasická masáž 1Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Již naši předkové věděli, že bolest zraněného či nemocného místa dříve odezní, budou-li si tato místa třít nebo na ně přikládat ruce.

Masáž odstraňuje únavu, posiluje regeneraci organismu a je velmi vhodnou prevencí před onemocněním. Pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Vlivem stimulace lymfatického a krevního systému dochází ke zrychlení látkové výměny, čímž se z těla ve zvýšené míře vylučují škodlivé odpadní látky. Prokrvení kůže a podkoží napomáhá jejímu zásobování živinami a kyslíkem, čímž se oddaluje vznik příznaků stárnutí. Masáže tak podporují stav celého organismu a mají příznivý vliv i na zlepšení imunitního systému a kvality spánku.

klasická masáž 2Z psychologického hlediska masáž zlepšuje náladu, odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a harmonie. Dotek působí pozitivně na naši emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu.

Pokud jste unaveni a vyčerpáni po náročné práci, trápí Vás bolesti svalů, nebo jen chcete příjemně strávit čas, načerpat novou energii a užít si chvíli klidu, pohody a relaxace, pak nastal ten správný okamžik pro masáž.

klasická masáž 3Relaxační a detoxikační účinek masáže lze umocnit provedením peelingu dané části těla před začátkem samotné masáže. Pomocí peelingu dojde k odstranění odumřelých buněk, díky kterému může pokožka lépe dýchat, je hebčí a získá mladistvý vzhled.Masáže nelze provádět v těchto případech:

  • akutní bakteriální nebo virové onemocnění
  • zánětlivé žilní nebo kožní onemocnění
  • onkologické onemocnění
  • otevřené rány a defekty kůže
  • po velké fyzické námaze
  • v případě intoxikace (alkoholem, návykovými látkami)
  • těhotenství (první tři měsíce)