reflexní terapieReflexologie je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Využívá skutečnosti, že na chodidle, nártu, prstech a v okolí kotníků se nachází mnoho bodů a plošek, které jsou prostřednictvím nervových vláken spojeny s určitým orgánem či částí těla. Celé tělo se všemi jeho částmi se do těchto oblastí promítá.

Reflexologie umožňuje diagnostiku a nalezení nejslabšího místa organismu a následné efektivní započetí procesu jeho harmonizace. Pomocí reflexní terapie lze řešit či podporovat uzdravování závažnějších i lehčích onemocnění, ale slouží výborně i k vyladění zdravého organismu. Jednou z hlavních předností reflexní terapie chodidel je její celostní přístup k lidskému organismu. Reflexologie je stále více doporučována lékaři jako alternativní způsob léčby nebo její doplněk.

reflexní terapie 2Pomocí jemné reflexní masáže a stlačováním příslušných bodů dochází k úlevě od bolesti, rozproudění toku energie v těle, stimulaci samoléčebných schopností organismu a celkově k navození pocitu pohody a harmonie. Je velmi vhodná pro napravování nebo ulevování od potíží pohybového aparátu. Jde o bezpečnou metodu s velmi propracovanou masážní technikou, která vychází z map akupunkturních drah. Někdy může dojít k různým reakcím organismu souvisejícím s probíhajícími změnami a harmonizací těla. Klient může cítit chlad nebo naopak teplo, může se mu točit hlava. To je zcela přirozené a je to známka toho, že v těle začaly probíhat ozdravné procesy.

Léčba reflexní terapií se obvykle skládá z několika sezení, jejichž počet závisí na tom, jak rychle a příznivě klient na léčbu reaguje. Někdy se objeví velký pokrok již napoprvé, jindy to trvá poněkud déle. Většinou ale stačí několik málo ošetření a problém začne mizet.

Ošetřování reflexních plošek někdy bývá poměrně bolestivé. Bolestivost určité plošky může znamenat, že odpovídající orgán nebo část těla není energeticky úplně v pořádku a že je třeba ho masáží povzbudit. Před bolestí není třeba se uzavírat, bolest je v tomto případě „dobrá“. Mačkáním takové plošky posilujeme příslušný orgán nebo část těla. Příjemný pocit v nohou i v celém těle se dostaví po masáži vždycky, ať už samotné ošetření bylo bolestivé nebo ne.

Účinky reflexní masáže nohou:

  • podporuje funkci orgánů
  • povzbuzuje imunitní a lymfatický systém
  • urychluje látkovou výměnu
  • pomáhá odstranit stres
  • zmírňuje nebo odstraňuje bolesti zad a blokaci páteře
  • uvolňuje celé tělo a dodává energii
  • působí preventivně proti možným problémům z chybné funkce vnitřních orgánů
  • podporuje detoxikaci organismu

Po masáži se doporučuje odpočinek a pití většího množství tekutin (vody nebo bylinných čajů)